ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Test a recenze čistícího gelu na akné Venira

19. 12. 2022 aktualizováno

Recenze Venira akné čistící gel

Problematická pleť vyžaduje důkladnou péči, jejíž součástí by mělo být pravidelné čištění pleti. Zejména, pokud vás trápí akné a mastnější pleť, je ideální používat nějaký kvalitní přípravek, který maz z pórů uvolní a aktivně je stáhne, aby se nadále neucpávaly. Skvělým pomocníkem pro všechny s problematickou pletí tak může být čistící gel na akné Venira, který vám představíme na následujících řádcích.

Hodnocení čistícího gelu Venira

9

Perfektní

Akné čistící gel Venira je výbornou volbou pro osoby s problematickou pletí se sklony k nadbytečné tvorbě mazu. Pomáhá redukovat nadbytečný maz a stahovat póry, to vše bez nadměrného vysoušení pleti. Dodáván je v praktické, odolné lahvičce o objemu 150 mililitrů a je ideální ho používat dvakrát denně. Složení gelu není problematické a obsahuje velmi prospěšné účinné látky jako levandulový olej a vitamín E. Je třeba počítat s tím, že za gel si poměrně připlatíte.

Balení
9
Nanášení a účinky
10
Složení
10
Cena
7
Klady
  • Odolné a kvalitní balení
  • Kvalitní a nezávadné složení
  • Nevysouší pleť
  • Příjemná aplikace
  • Jemně pění
Zápory
  • Vysoká cena

Balení – 9/10

Akné čistící gel Venira je dodáván v plastové lahvičce o objemu 150 mililitrů. Víčko lze celé odšroubovat přes závit, případně je součástí je vyklápěcí část, pomocí níž můžete čistící gel aplikovat. Ta je poněkud nepraktická, protože mnohdy na jejím okraji zůstane po použití trocha gelu a po zaklopení zpět dovnitř se lahvička zvenku trochu ušpiní. Každý si ale může vybrat způsob nabírání čistícího gelu přesně podle své preference.

Lahvička o objemu 150 mililitrů je dostatečně velká, aby vám vydržela poměrně dlouhou dobu, ale zase ji s sebou můžete vzít opravdu snadno třeba na cesty, či ji vyměnit po spotřebování za jiný gel v případě, že by vám tento nevyhovoval. Ocenit je potřeba také velmi kvalitní, pevný plast, z nějž je celá lahvička, včetně víčka, vyrobena.

Rozhodně se tak nemusíte bát rychlého poškození lahvičky nebo jejího prasknutí při převážení. Na konec bychom měli zmínit také jedinečný elegantní design, který spojuje všechny produkty Venira. Bílo-zlatá kombinace působí luxusně a bude se výborně hodit do jakékoliv moderní koupelny.

Recenze Venira akné čistící gel 1

Nanášení a účinky – 10/10

Čistící gel se aplikuje dvakrát denně, kdy je ideální ho krouživými pohyby vmasírovat do pletí a následně důkladně opláchnout. Přípravek je možné doplnit ještě i o další přípravky, které pomáhají pleti zbavit se nepříjemného akné. Konzistence gelu je netradiční, téměř až gelovitá s menšími částicemi.

Při roztírání gel jemně pění a vytváří pocit podobný použití běžného mýdla. Opláchnout jde snadno a nezůstává po jeho použití žádný nepříjemný ani ulepený pocit. Čistící gel by měl být aplikován až poté, co dojde k odlíčení běžným způsobem. Pokud ale nemáte tuto možnost, odličuje také poměrně dobře.

Při dlouhodobém používání je vidět, že akné čistící gel Venira funguje dobře. Opravdu po čase pomůže zlepšit pleť, i když ze začátku dochází spíše ke kratšímu zhoršení v důsledku uvolňování přebytečného mazu z pórů.

Po několika týdnech používání ale opravdu dojde ke kompletnímu vyčištění pleti a stažení velkých pórů. Příjemné je také to, že se nezdá, že by v důsledku používání tohoto gelu docházelo k nadměrnému vysoušení problematické pleti, které bývá často spojené s jinými gely proti akné.

Recenze Venira akné čistící gel 2

Složení – 10/10

Značka Venira slibuje výborné a přírodní složení, které by nemělo výrazně zatěžovat váš organismus. Po průzkumu kompletního složení se opravdu zdá, že by čistící gel neměl obsahovat žádné škodlivé nebo problematické látky. Stejně jako u každého jiného kosmetického přípravku je ale určitě na místě si dávat pozor na složení a kvalitu látek, jež si aplikujete na své tělo.

Mezi hlavní účinné látky tohoto čistícího gelu patří levandulový olej, který má řadu pozitivních účinků na jakoukoliv problematickou pleť. Za zmínku stojí zejména protizánětlivost tohoto gelu a také to, že působí antibakteriálně. Napomáhá také k obnově pokožky a pomáhá hojit jizvičky, jež už na pleti jsou.

Velmi pozitivní jsou také antiseptické účinky. Levandulového oleje se navíc nemusí bát ani lidé s jinak velmi citlivou pletí a nemocemi jako je ekzém nebo dermatitida.

Jako antioxidant v čistícím gelu působí prospěšný vitamín E, který se také podílí na zlepšení kvality pleti. Aby se pleť nadbytečně nevysoušela je součástí gelu také hroznový olej, který dodá vaší pleti hebkost. To vše tento olej zvládá navíc i bez toho, aby vaši pleť nadbytečně zmastil.

Přestože účinných látek je menší množství, můžete se spolehnout na jejich funkčnost a pozitivní účinky.

Recenze Venira akné čistící gel 4

Cena – 7/10

Lahvičku s akné čisticím gelem Venira o objemu 150 mililitrů pořídíte za 500 korun. To je poměrně vysoká cena, pokud ji budeme srovnávat s cenami běžných čistících gelů, které můžeme pořídit v každém supermarketu nebo drogerii. Na druhou stranu je produkt původem z České republiky a má přírodní složení, takže lze očekávat o něco vyšší cenu.

I balení je velmi kvalitní a odolné, což se na celkové ceně může podepsat. Přesto, pokud srovnáme tento čistící gel, s jinými gely podobných parametrů a původu, je gel o dost dražší a investici do něj je potřeba důkladně zvážit.

Parametry:

Výrobce: Venira
Typ výrobku: čistící gel
Objem: 150 ml
Typ pleti: pro smíšenou, mastnou a aknózní pleť
Ideální skupina: ženy i muži jakéhokoliv věku
Použití: dvakrát denně ráno a večer
Přibližná cena: 500 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (12 hlasů)

Autor recenze

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář