ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Body scrub Curapil testování a recenze tělového peelingu

Body scrub Curapil recenze

Ručně vyrobený cukrový peeling s arganovým olejem láká na nádherně vyčištěnou, hebkou a hydratovanou pokožku. Používat by se měl jednou až dvakrát týdně, ale výsledky slibuje již po první aplikaci. Peeling Curapil jsme vyzkoušeli a přinášíme vám jeho recenzi, která vám popíše, jaký body scrub opravdu je a jak účinkuje.

8.8

Skvělý

Body scrub Curapil slibuje jemnější pokožku již po prvním použití. Konzistence je tužší a hůře se nabírá z krabičky, ale pokožka je po prvním nanesení na dotyk opravdu jemnější. Při dlouhodobém používání postupně mizí suchá a hrubá pokožka na kolenou a loktech. Složení produktu je 100 % přírodní a vyráběn je ručně. Cena zcela odpovídá zpracování a účinkům tělového peelingu Curapil.

Balení, obal, popis
9
Vůně a konzistence
7
Nanášení a účinky
9
Cena
10
Klady
  • Příjemná vůně
  • Hladší pokožka
  • Přírodní složení
  • Ruční zpracování
  • Dermatologicky testován
Zápory
  • Pro někoho hrubé částice
  • Z peelingu se odděluje olejová část
Obsah článku

Balení, obal, popis – 9/10

Tělový peeling Curapil přišel v papírové krabičce, po jejímž otevření se objevil růžový krepový papír, pod kterým byl peeling v plastovém obalu, a volná místa byla proti poškození během přepravy vyplněna pěnovými částicemi ve tvaru křupek.

V krabičce byla malá papírová kartička velikosti asi 5×5 cm s informacemi o balení a vlastnoručním podpisem pracovnice, která kosmetický přípravek balila. Upřímně mohu říct, že mě tato kartička velmi mile překvapila a nikdy se mi nestalo, že bych se dověděla o tom, že mou zásilku někdo vlastnoručně zabalil a navíc abych se dověděla jméno dotyčné osoby.

Balení tělového peelingu Curapil recenze

Samotný plastová obal peelingu baňatého tvaru je průhledný a je tedy možné vidět, jak vypadá jeho obsah. Pod víkem se nachází ještě ochranné víčko z pěnového materiálu. Na obalu je stručně uveden popis peelingu, jeho složení a instrukce, jak ho správně používat.

Tělový peeling Curapil recenze

Vůně a konzistence – 7/10

Vůně je lehce cítit již po sejmutí uzávěru. Po odstranění ochranného pěnového víčka se naplno rozvine. Je nasládlá, trochu exotická a velmi příjemná.

Konzistence peelingu je velmi tuhá, pastovitá s hrubými částičkami cukru. Na pohled má hezky zvolený odstín oranžovorůžové barvy, který zejména v pochmurných podzimních a zimních měsících vzbuzuje pocit zahřátí a relaxace. Na omak připomíná peeling mokrý cukr.  Pro nabrání potřebného množství pro aplikaci je vzhledem k tuhosti peelingu třeba trochu síly. Nejlépe palcem a ukazováčkem odtrhnout malý kousek asi velikosti lískového ořechu.

Po dvou týdnech používání se olejová část peelingu začala oddělovat od té tuhé. Působí to trochu zvláštním dojmem, že i přes dodržení doporučeného skladování se přípravek kazí. Peeling je nutné poté před nanášením na pokožku nejprve zamíchat, aby se jeho části spojily a nedošlo ke snížení účinnosti.

Nanášení a účinky – 9/10

Po nanesení množství peelingu přibližně o velikosti lískového oříšku na mokrou pokožku a jeho rozetření krouživým pohybem dojde téměř ihned ke změně oranžové barvy na barvu bílou. Peeling velice jemně napění a nádherně se rozetře. Pokud chcete aplikovat peeling na celé tělo, doporučuji průběžně namáčet ruce i část těla, na kterou budete zrovna peeling nanášet, jinak vám nepůjde rozpěnit a nerozetřete ho po celé požadované ploše.

Částečky cukru jsou poměrně hrubé, ale díky tomu hezky prokrví pokožku a promasírování krouživými pohyby těmito hrubými částice pro mě bylo velmi příjemné. Nejpříjemnější bylo použití peelingu na zádech, na kterých jsem intenzivně cítila prokrvení cukrovými kousky. Uživatelům a uživatelkám s jemnější pokožkou by mohlo být použití peelingu právě kvůli těmto hrubým částečkám cukru nepříjemné, ale pro mě nikoliv.

Po první aplikaci Curapil body scrub byla má pokožka na dotyk hladší a byla slabě provoněna pro mě hezkou vůní.  Plocha suché kůže na mých kolenech byla po prvním použití menší a postupně se snižovala po každé další aplikaci. I po pár dnech byla má pokožka hladší než před používáním peelingu, který jsem dříve na tělo nepoužívala.

Cena – 10/10

Ceny nejkvalitnějších tělových peelingů prémiových značek se mohou vyšplhat až skoro na 2 000 Kč. Oproti tomu tělové peelingy běžných značek nebo privátních značek drogerií můžeme sehnat do 150 Kč. Cukrový peeling Curapil je možné zakoupit za 199 Kč, což je podobná cena, za kterou je možné pořídit cukrové peelingy jiných kvalitnějších značek. Myslím si, že cena zcela odpovídá ručnímu zpracování, přírodními složení a účinkům.

Parametry tělového peelingu Curapil

Vlastnost Parametr
Použití 1-2× týdně
Obsah balení 200 g
Složení 100% přírodní
Přibližná cena 199 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (76 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář