ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze Aerium VAC100 Smart

5. 9. 2022 aktualizováno

Robotický čistič oken Aerium VAC100 Smart recenze a testy

Robot na okna Aerium VAC100 Smart pochází z dílny české značky, která se mimo to věnuje i svižným elektrokoloběžkám, elektrickým skatům, robo-vysavačům a jiným moderním hračkám. VAC100 Smart představuje v rámci našeho srovnání robotických vysavačů na okna cenově relativně velmi dostupnou volbu. To zní jistě lákavě. Podstatnější však bude, zda dokáže tento pomocník taky slušně „máknout“… anebo bude lepší si připlatit. Pojďme to zjistit.

Hodnocení robotického čističe oken Aerium VAC100 Smart

4.5

Velmi dobrý

Cenově mimořádně dostupný automatický pomocník pro čištění oken a dalších skleněných a hladkých ploch v domácnosti i jinde. Ačkoli nabízí spíše základní vybavení a jednodušší navigační systémy, dokáže odvádět kvalitní práci.

Výkon a efektivita
6
Navigace
3
Vybavení a funkce
4
Ovládání, bezpečnost a manipulace
5
Klady
  • Česká značka
  • Jednoduché ovládání
  • Solidní zpracování
  • Použitelný na různé plochy
Zápory
  • Nižší rychlost práce
  • Základní navigace
  • Bez mobilní aplikace

Výkon a efektivita – 6/10

Robotický čistič oken Aerium VAC100 Smart patří mezi jednodušší automatické pomocníky na mytí skleněných ploch. Zvládne vyleštit okna, výlohy, zrcadla i sprchový kout anebo další podobné prostory. Překážkou nejsou ani dvojitá skla oken nebo skla různé tloušťky. Bohužel, výrobce neuvádí ani minimální tloušťku skla nebo velikost plochy a je skoupý (i v návodu) taky na sdělování některých dalších důležitých provozních parametrů a vlastností přístroje.

Pokud jde o rychlost, VAC100 Smart postupuje poněkud pomaleji než špičkové roboty. Ale oválné čističe jsou obecně pomalejší než čtvercové roboty. Průměrně vyčistí 1 m2 plochy za něco kolem 4 minut. Kvalita práce je ale velmi slušná a s výkony čističe oken je spokojena i většina uživatelů v recenzích. Samozřejmě je nutné dodržet doporučení v návodu, abyste dosáhli adekvátních výsledků. Musíte ale počítat s tím, že s velmi znečištěnými okny bude mít robot problémy.

Přisátý robot na okna

Drahé robotické čističe se mohou chlubit různými inteligentními systémy řízení tras. Aerium VAC100 Smart v tomto směru přece jen zaostává. Ale je taky zhruba o polovinu levnější než většina lepších modelů s pokročilejší navigací. Robot využívá cyklický pohyb podle určitých nastavených algoritmů. Základem je leštivý cikcak pohyb ze strany na stranu.

Přístroj má alespoň bezpečnostní senzory, které analyzují plochu a chrání ho před ztrátou podtlaku a pádem. V případě potřeby pak můžete robota navigovat i ručně, pomocí dálkového ovládání. Vzhledem ke kruhovému tvaru čisticích kotoučů, může mít robot trochu horší výsledky v rozích.

Vybavení a funkce – 4/10

Robot Aerium VAC100 není vybaven integrovaným systémem dávkování vody či prostředku. Ten tedy musíte nanést sami. Plochy následně čistí pomocí dvou kotoučových čistidel s utěrkami z mikrovlákna s nanostrukturou. Ty zajistí vysoký lesk bez šmouh.

Aerium VAC100 čistič oken

Za zmínku stojí i systém Smart Window, který robotovi umožní přizpůsobit se různým druhům hladkých a skleněných ploch. Vybavení tohoto čističe nicméně dosahuje spíše základní úrovně.

Ovládání, bezpečnost a manipulace – 5/10

Čistič oken Aerium VAC100 nabízí především základní možnosti zabezpečení. Přesto jsou dostatečně k tomu, aby se robot na okenních plochách udržel a pohyboval s jistotou. Přístroji nechybí záložní UPS baterie, která vydrží kolem 15 minut. Jejím úkolem je pouze ochrana robota v případě výpadku proudu, neslouží tedy jako „pohon“ pro práci. Samozřejmostí je i jisticí lanko.

Ovládání je pak možné prostřednictvím dálkového ovladače. Bohužel, možnosti řízení přes mobilní aplikace se nedočkáte. To je ovšem u robota v dané cenové kategorii pochopitelné. Při rozměrech 30 × 14 × 11,5 cm je robot dostatečně kompaktní a manipulace s ním pohodlná.

Parametry robotického vysavače Aerium VAC100 Smart

Vlastnost Parametr
Rozměry 30 × 14 × 11,5 cm
Rychlost čištění 4 min./1 m
Navigace Cyklický algoritmus
Ovládání Dálkový ovladač
Záložní baterie 15 minut

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (12 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář