ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze dronu Aerium SG MAX GPS

11. 11. 2022 aktualizováno

Dron AERIUM SG MAX GPS

V redakci jsme právě testovali cenově dostupný dron Aerium SG MAX GPS, který má výborné letové vlastnosti, řadu pokročilých funkcí, GPS, dlouhou výdrž baterie a možnost natáčet videa ve 2K. Kromě našich postřehů, rad a fotografií recenze obsahuje i video ze zkušebního letu.

Hodnocení kvadroptéry Aerium SG MAX GPS

9

Perfektní

Kvadrokoptéra Aerium SG MAX GPS je špičkový dron za přiměřenou cenu. Vhodný je především pro začínající a mírně pokročilé piloty. Díky velmi dobře propracovaným bezpečnostním prvkům je téměř nemožné o dron během letu přijít.

Zpracování a design
9
Ovládání a manipulace
10
Kvalita fotografií a videa
8
Baterie a doba nabíjení
9
Klady
  • Vhodný pro začátečníky i pokročilé
  • Skvělé letové vlastnosti
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Propracované bezpečnostní prvky
  • Jednoduchá aplikace
Zápory
  • Video je někdy přeexponované

Co vás čeká po rozbalení

Obsah balení je opravdu bohatý. Samozřejmostí je dron Aerium SG MAX GPS, dvě baterie, dálkové ovládání, nabíjecí kabel microUSB, dvě sady náhradních vrtulí, šroubovák na jejich výměnu a navíc přehledný návod v češtině. To vše je uloženo ve velmi praktické tašce.

Design a zpracování

Než se podíváme na samotný dron, musím pochválit příručku. Její kvalita je nevídaná. Na několika stránkách se seznámíte se samotným dronem, jeho funkcemi, ovládáním a bezpečnostními pokyny. K dispozici jsou i informace o zákonech a předpisech.

Recenzovaný dron Aerium SG MAX GPS váží 585 gramů a měří 7 cm na výšku, 28,3 cm na šířku a 25,3 cm do hloubky. Ať už vás tyto údaje zaujmou, nebo ne, dron se snadno složí do kompaktních rozměrů. Ani po dlouhé procházce pro vás nebude brašna s dronem a příslušenstvím příliš těžká.

Aerium SG MAX GPS je kvadrokoptéra. Dron je vybaven čtyřmi motory s vrtulemi. Na horní straně se nachází zařízení pro vyhýbání se překážkám a po stranách jsou umístěna světla LED. Na přední straně je fotoaparát, na zadní straně je uživatelsky vyměnitelná baterie. Přímo na baterii se nachází tlačítko zapnutí/vypnutí včetně světelné indikace stavu baterie. Na levé straně je prostor pro kartu microSD (max. 32 GB).

GPS Aerium SG MAX vypadá velmi dobře. Černá barva se k zařízení dobře hodí. Co se týče designu, nemusím zmiňovat žádné zásadní výtky.

Manipulace a ovládání

Recenzovaný dron Aerium SG MAX GPS je vybaven systémem GPS, který umožňuje bezpečný návrat na místo vzletu. Tuto funkci můžete použít v případě ztráty signálu, vybití baterie nebo jednoduše tehdy, když chcete, aby se k vám dron vrátil bez nutnosti ručního ovládání.

Další zvýšení bezpečnosti zajišťuje laserové zařízení, které umožňuje vyhýbat se překážkám. Tato funkce funguje tak, že jakmile se dron přiblíží k překážce, automaticky se zastaví a nepohybuje se vpřed. Laser snímá okolí v rozsahu 360 stupňů.

Dron AERIUM SG MAX GPS ovládání

K ovládání dronu použijte přiložený dálkový ovladač a svůj chytrý telefon, do kterého si stáhnete bezplatnou aplikaci XiL MAX: ke stažení pro Android nebo iOS.

Dron Aerium jsem ovládal pomocí iPhonu 12 a nikdy jsem se nesetkal s žádnými technickými problémy. Pro spárování stačí vybrat příslušné políčko v nabídce Wi-Fi. Je to otázka několika sekund.

Aplikace je přehledná a je snadné zjistit, co umí a k čemu slouží jednotlivé symboly. Mimochodem, ovladač vás bude na obrazovce informovat například o stavu baterie (dronu i ovladače), výšce, vzdálenosti, kvalitě letového signálu nebo zvoleném režimu. Vše je podrobně popsáno a vysvětleno v papírové příručce.

Během letu lze přepínat mezi třemi úrovněmi rychlosti. Při zapnutí je testovaný dron ve výchozím nastavení, takže platí režim nízké rychlosti s aktivovanou funkcí vyhýbání se překážkám. Při přepnutí na rychlejší úroveň je tato funkce deaktivována.

Mezi další funkce patří možnost klepnout v aplikaci na ikonu GPS, čímž se otevře mapa a zobrazí se poloha s přesnou polohou dronu. GPS Aerium SG MAX umí také létat v kruhu, sledovat objekt, létat ve spirále a spoustu dalších vychytávek.

První start a let

Pro první spuštění stačí zapnout ovladač, stisknout tlačítko baterie na dronu a spustit aplikaci. Za necelou minutu budete moci začít s dronem létat. Dosah GPS Aerium SG MAX je přibližně 3 kilometry.

Ovládání přístroje Aerium SG MAX GPS je naprosto jednoduché. Před prvním letem však doporučuji prolistovat příručku a zjistit, co jednotlivé symboly znamenají. Poté se již není čeho obávat. Přítomné bezpečnostní prvky vám neumožní havarovat. Velmi dobrá je také kontrola GPS: dron nevzlétne, pokud nenajde alespoň 8 satelitů.

Právě tyto bezpečnostní prvky ocení především začátečníci a méně zkušení uživatelé. Pokud jste pokročilý uživatel, můžete bezpečnostní funkce jednoduše vypnout.

Reakce dronu byly navíc bezchybné. Dron reagoval na všechny pokyny okamžitě. Při fotografování bylo jasně vidět, jak je stabilní a jak dokáže zůstat na jednom místě bez zásahu člověka. To je nepochybně způsobeno dostatečně výkonnými motory, které se nebojí ani mírného vánku. Letové vlastnosti jsou prostě perfektní.

Kvalita videí a fotografií

Kamera Aerium SG MAX GPS dokáže pořizovat videa s rozlišením 2 048 × 1 080 pixelů (2K) a fotografie s rozlišením 4 096 × 3 072 pixelů (4K – 4:3).

Jako první se zmíním o něčem velmi šikovném. Paměťovou kartu není třeba z dronu vyndávat, protože všechny záznamy se automaticky ukládají do paměti telefonu. Osobně používám Fotky Google, kde jsou všechna moje videa a fotografie stále automaticky zálohovány. To je skvělá zpráva, která ušetří spoustu času a nervů.

A co kvalita videa? Jsem si jistý, že Aerium SG MAX GP bude vyhovovat většině amatérských uživatelů. Pro nahrávky z dovolené je ideální. Video je dostatečně ostré a detailní, snímač se choval překvapivě dobře i v mlze a mrholení.

Dron AERIUM SG MAX GPS v letu

Během letu můžete kameru libovolně nastavit – letíte nad střechou domu nebo nad nějakou oblastí, na kterou byste se chtěli podívat přímo shora? Chcete zachytit západ slunce? Žádný problém, fotoaparát můžete libovolně naklánět. A pokud není příliš větrno, budou snímky také stabilní.

Originální fotografie z Aerium SG MAX GP si můžete prohlédnout zde.

Chválím také fotografie, které jsou o něco prokreslenější. Fotografie mají výrazně méně šumu, což má pozitivní vliv na zvěčnění vzdálenějších objektů.

Je však třeba vzít v úvahu cenu zařízení. Fotografie někdy trpí špatnou saturací a přeexponováním. To je dobře patrné na bílých fasádách domů. Ale opět, vzhledem k ceně, kvalita je prostě slušná.

Baterie a doba nabíjení

Jak jsem již zmínil na začátku recenze, základní balení obsahuje dvě baterie. Kapacita každé je 3 400 mAh. Doba letu je přibližně 27 minut, což je (vzhledem k ceně) skvělá výdrž.

Jakmile se baterie vybije, dron sám přistane. Jednoduše vyměníte baterii za nabitou a můžete pokračovat v letu. O stavu baterie vás informuje aplikace, ovladač a také LED diody přímo na baterii.

Nabíjení se provádí pomocí přiloženého kabelu. Konec microUSB se připojuje k baterii, zatímco druhý konec USB-A se připojuje k počítači. Doba nabíjení je přibližně 5 hodin.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (24 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář