ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze domácího vermikompostéru Plastia

Recenze Plastia tmavě zelený

Z vermikompostování se v posledních letech stal poměrně rozšířený trend a není se čemu divit. Za použití svých organických zbytků si můžete v kompostéru vytvořit přírodní a bezpečná hnojiva, která se následně dají aplikovat na další rostliny. Pro ty, kteří potřebují malý a skladný kompostér do bytu, tu je vermikompostér Plastia v tmavě zeleném provedení, jež se vejde opravdu všude. Tak hurá do chovu kalifornských žížal a udržitelnějšího životního stylu.

Chtěli byste se pustit do kompostování v bytě, ale vermikompostér Plastia vám z nějakého důvodu nevyhovuje? Podívejte se na naše další oblíbené domácí kompostéry do kuchyně v našem článku.

Hodnocení domácího kompostéru Plastia

8.5

Skvělý

Vermikompostér Plastia je praktickým a kompaktním vermikompostérem pro malé rodiny a jednotlivce. Designově se hodí do moderních bytů, zároveň je velmi skladný a je skvělou ekologickou volbou zpracování organického odpadu.

Kompostování
8
Design a vzhled
9
Ekologie
9
Rozměry a praktičnost
8
Klady
  • Dovnitř i naven
  • Praktické rozměry
  • Elegantní design
  • Jednoduché čištění
Zápory
  • Zvládne jen menší produkci bio odpadu

Kompostování – 8/10

I tento kompostér funguje stejně jako jiné vermikompostéry. Na dno první pokladete nějakou podestýlku a poté na ni nasadíte speciální kalifornské žížaly. Tyto žížaly poté budou ve svém trávícím traktu zpracovávat váš bio odpad na organickou hmotu a žížalí čaj. Tyto produkty následně můžete používat jako hnojivo pro své rostliny. Je to tak ideální způsob, jak se pustit do kompostování v interiérech a v místech, kde nemáte zahradu.

Kompostování tímto způsobem je jednoduché, přestože je potřeba si dát pozor, abyste žížalám dávali přiměřené množství krmiva, tedy odpadu. Tento kompostér má dvě patra a hodí se spíše pro domácnosti s menší produkcí bio odpadu.

Design a vzhled – 9/10

Vermikompostér Plastia je vyrobený z plastu a vybrat si můžete z několika barev. Nám se nejvíce líbila tato tmavě zelená, ale záleží na vkusu každého. Celý kompostér má vlastně tvar krychle a velmi krátké plastové nožičky. Přestože je vyrobený z plastu, nepůsobí nijak lacině a do moderní domácnosti se bude dobře hodit. S klidem si ho ale můžete umístit i na zahradu, kde se bude také skvěle vyjímat. Designově je to opravdu jednoduchý kousek, který ale zároveň nikoho neurazí.

Ekologie – 9/10

Bojíte se, jak moc je tento vermikompostér ekologický? Odpověď na tuto otázku je o něco složitější. Ano, samozřejmě je vyrobený z plastu, což není ten nejekologičtější materiál, ale zároveň můžete počítat s tím, že vám vydrží opravdu hodně let. Navíc díky němu přeměníte tolik bio odpadu, který by jinak skončil na skládce, na užitečné hnojivo. Je tedy poměrně ekologický. Jen si dejte pozor na své kalifornské žížaly. Ty by se totiž neměly dostat do volné přírody, protože jsou v našich krajích invazním druhem.

Rozměry a praktičnost – 8/10

Tento vermikompostér je přímo ztělesněním praktičnosti. Má jednoduše uspořádaná patra, která jsou opravdu bez problémů vyčistitelná. Zároveň je velmi kompaktní a můžete ho klidně umístit na linku v kuchyni nebo na pracovní stůl. Sice se do něj vejde menší množství odpadu, než do některých větších modelů, ale tím pádem je vhodný i do opravdu malých bytů a garsonek. Pokud pořizujete první vermikompostér, může být také dobrou volbou, protože se s ním jednoduše manipulace a nebudete s ním mít mnoho starostí.

Technické parametry

Značka: Plastia
Typ: vermikompostér
Rozměry: 38 × 38 × 38 cm
Materiál: plast
Hmotnost:  2,85 kg
Barva:
tmavě zelená

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář