ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze brýlí proti modrému světlu BrainMarket Venice Black

Recenze BrainMarket Venice Black

Brýle BrainMarket Venice Black se staly vítězem našeho srovnávacího testu brýlí proti modrému světlu, ve kterém jsme porovnávali zejména jeden důležitý parametr. Tím není nic jiného než směrodatná míra blokace modrého světla. Ačkoliv to nemusí být vždy žádoucí, brýle slibují 100% absorpci. Pojďme se podívat, co dalšího si pro nás výrobci přichystali.

Hodnocení BrainMarket Venice Black

8.5

Skvělé

Brýle proti modrému světlu BrainMarket Venice Black se vyznačují nízkou cenou, avšak v blokaci modrého světla stojí na první příčce v úspěšnosti. Pokud budete následovat doporučení ohledně používání, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Míra blokace modrého světla
10
Využitelnost
9
Design a pohodlí
8
Další funkce a příslušenství
7
Klady
  • 100% blokace modrého světla
  • Široké využití
  • Neutrální design vhodný pro obě pohlaví
  • Dodávány s látkovým obalem
Zápory
  • Mohou tlačit za ušima
  • Bez dalších filtrů

Míra blokace modrého světla – 10/10

V prvním parametru týkajícím se schopnosti absorbovat modré světlo zvítězily brýle BrainMarket Venice Black na celé čáře. Jsou schopny blokovat 100 % proudícího modrého záření. Právě to je přesvědčivým argumentem v boji proti nocím stráveným koukáním do stropu nebo unaveným očím. Jako investice do rána plného energie se to jistě vyplatí.

Brýle blokují modré světlo o vlnové délce 380 až 500 nm. Právě hodnoty do 470 nm jsou považovány za škodlivé pro naše sítnice a jsou to také ony, kdo má na svědomí poruchy spánku. Modrého světla od 470 nm do 500 nm se nemusíte tolik bát, spíš naopak. Široký rozsah stoupající až k těmto krajním hodnotám hodnotíme kladně.

Kvůli charakteru brýlí a míře blokace počítejte s tím, že můžete zaznamenat určitou změnu barev. Největší změnou je, že neuvidíte vůbec žádnou modrou barvu. Po chvilce si ale na tento rozdíl oči zvyknou a ve večerních hodinách jim bude mnohem příjemnější.

Recenze BrainMarket Venice Black - míra blokace

Využitelnost – 9/10

Tyto brýle proti modrému světlu se také pyšní širokým spektrem využití. Ať už se díváte na televizi, do monitorů počítačů či notebooků, na mobil nebo na tablet, v každém z těchto případů můžete brýle využít. Jsou základním typem, proto se hodí zejména na kancelářskou práci, sledování TV či hraní her. Typická výbava herních brýlí jim však chybí.

Brýle BrainMarket Venice Black nedisponují specifikací ohledně dioptrií. Lze se tedy domnívat, že nejsou dioptrické. I to může být jeden z důvodů jejich nízké ceny. Navíc se při pořízení nemusíte bát, že vám nebudou vyhovovat. Pro zajištění maximálního účinku se doporučuje brýle nosit 2 hodiny před spánkem. Dřívější nasazení může být kontraproduktivní.

Design a pohodlí – 8/10

Pokud si potrpíte na divoké vzory, pak u těchto brýlí moc nepochodíte. Tvoří je totiž černé obroučky, které nejsou nijak výrazné. Naopak jim to ale přidává na eleganci. A která jiná barva než černá by ji také měla zaručit? Brýlím dominují oranžová skla. Barva souvisí s jejich funkcí blokovat světlo v uvedené míře. Pro zachování této funkce není „světlejší“ možnost.

Jak barevné tak celkové provedení brýlí nasvědčuje tomu, že jsou zamýšleny jako unisex varianta. Sednou pánům i dámám. Před koupí se však ujistěte, že vám velikost medium s danou šířkou a délkou nožiček bude sedět. Mezi recenzemi totiž můžete narazit na stížnost, že mají ve zvyku tlačit v oblasti uší.

Recenze BrainMarket Venice Black - design a pohodlí

Další funkce a příslušenství – 7/10

U posledního parametru jsme museli ještě maličko klesnout. Trochu postrádáme další funkce v podobě redukce odlesků, antireflexní vrstvy či samozabarvovacích brýlových čoček. Nemají bohužel ani UV filtr, který by vás kromě modrého světla chránil také před slunečním zářením. To vše si ovšem vynahradili vysokou mírou ochrany proti modrému světlu.

Body k dobru však přičítáme za látkový obal na brýle. Ten by měl být dodáván jako dárek k vaší objednávce. Díky němu brýle ochráníte před vnějšími vlivy a ještě navíc stáhnete údržbu na úplné minimum. Bude vám tak stačit brýle čas od času vyčistit speciálním hadříkem, aby vám sloužily co možná nejdéle.

Parametry Brainmarket Venice Black

Vlastnost Parametr
Blokace modrého světla 100 %
Šířka brýlí 14 cm
Délka nožiček 14 cm
Dioptrie ne

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (4 hlasy)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář