ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze masážní pistole Bodysonic BS MG03

Bodysonic BS MG03 - masážní pistole

Masážních pomůcek existuje celá řada. V poslední době se dostávají do povědomí profesionálů i běžných uživatelů masážní pistole. V rámci srovnávacího testu masážních pistolí jsme se dobrali také ke zlaté střední cestě. Tu představuje Bodysonic BS MG03. Pojďme se na ni v této recenzi podívat trochu blíže a prozkoumat její silné i slabší stránky.

Hodnocení Bodysonic BS MG03

8

Skvělá

Masážní pistole Bodysonic BS MG03 je jasná volba v případě rehabilitací po úrazech. Se svou skvělou cenou a zároveň množstvím dobrých vlastností představuje ideální poměr mezi cenou a kvalitou. S některými svými parametry se vyrovná i podstatně dražším modelům.

Design a nástavce
8
Hmotnost a manipulace
8
Amplituda a frekvence úderů
9
Výdrž baterie
7
Funkce a doplňky
8
Klady
  • Široké rozmezí rychlostí
  • Tichý bezkartáčový motor
  • 6 vyměnitelných hlavic
  • Dostačující výdrž baterie
  • Vhodná pro poúrazovou rehabilitaci
Zápory
  • Hůře čitelný návod
  • Nešikovně řešené nabíjení

Design a nástavce – 8/10

Z hlediska designu tato masážní pistole ničím nepřekvapí. Vzhled je klasický a připomíná předmět, po jehož vzoru pravděpodobně dostala své jméno. To však nemění nic na tom, že je konstrukce tohoto zařízení poměrně bytelná. Můžete se těšit na dvě barevná provedení – černé a stříbrné. Každé z nich má ve spodní části zelený proužek jako roztomilý detail.

V případě nástavců nechybí dostatečné množství na výběr. Konkrétně můžete používat 6 různých hlavic. V balení naleznete například dvě kulaté, jednu ve tvaru U, náboje nebo třeba vzduchovou. Jedna z násadek je vyrobena z oceli. Tím bylo dosaženo zdravotní nezávadnosti pro alergiky. Hodí se však i pro použití v kombinaci s různými masážními oleji.

Design a nástavce Bodysonic BS MG03 - masážní pistole

Hmotnost a manipulace – 8/10

Hmotnost a celková manipulace s masážní pistolí spolu úzce souvisejí. Čím těžší přístroj budete mít, tím hůře se vám bude používat. Zde se jedná o hodnotu 1 200 g. Ta není nijak závratná, ale počítejte s tím, že po delším časovém intervalu se vám může takzvaně pronést. Požádejte případně jiného člena domácnosti, aby vás na chvíli vystřídal.

A co nás zajímá u manipulace obecně? Kromě váhy je to také rukojeť. Při udržení elegantního designu se výrobci snažili vytvořit přístroj, který bude také praktický. Proto se zde můžete spolehnout na ergonomickou rukojeť, která přinese velkou pohodlnost. Můžeme tak říct, že se výrobcům jejich snaha vyplatila.

Amplituda a frekvence úderů – 9/10

Co by to bylo za recenzi beze zmínky těch nejdůležitějších parametrů? Těmi jsou jednoznačně amplituda a frekvence úderů za minutu. Amplituda dosahuje 12 mm. Toto číslo se podílí na značném urychlení rehabilitace, kterým se tento model vyznačuje. Oproti levnějším modelům masážních pistolí v tomto faktoru však nepřináší výrazné zvýšení.

Uváděná frekvence úderů je na tom o něco lépe. Intenzita může dosáhnout 1200–3200 úderů za minutu. S tím se pojí i rychlostní úrovně, kterých je také mnoho. Máte na výběr až z 20 různých úrovní rychlosti.

Výdrž baterie – 7/10

Výdrž baterie maličko pokulhává, ale nejde o nic hrozného. I tak se můžete dostat až na 4 hodiny času stráveného u masáže. Provoz má na starost 24V Li-ion baterie s kapacitou 2500 mAh. Při potřebě nabít svůj přístroj vás však možná ťuknou menší nedostatky. K nabíjení by byl vhodný univerzálnější USB kabel namísto konektoru, se kterým se setkáte.

Funkce a doplňky – 8/10

Masážní pistoli Bodysonic BS MG03 jsme vyzdvihovali pro její schopnost urychlit rehabilitaci. Umí toho však mnohem více. Pravidelné používání zlepší rozsah pohybu a pomůže s hojením jizev. Zvyšuje krevní oběh a svými vibracemi také zmírňuje únavu. Oblíbili si ji jak profesionální a amatérští sportovci, tak osoby z řad fyzioterapeutů.

U výrobků takovéto kvality lze očekávat jednoduché a intuitivní ovládání. I to zde najdete. O vše se postará LCD displej umístěný v zadní části masážní pistole. Ten kromě jiného slouží také jako přehled všech důležitých informací. Samotný provoz přístroje je relativně nehlučný. A to díky bezkartáčovému motoru, který se navíc vyznačuje vysokým výkonem.

Když přístroj zrovna nepoužíváte, můžete ho mít schovaný v původním kufříku. Nejen ten, ale i všechny nástavce. Není nad to mít všechno pohromadě a vědět, kam sáhnout. Masážní pistole vám přijde pochopitelně i s návodem k použití. Ten si doporučujeme přečíst, jelikož se jedná o zdravotní pomůcku. Počítejte ale s menšími písmeny a obrázky.

Technické parametry

Vlastnost Parametr
Amplituda: 12 mm
Počet úderů za minutu: 1 200 – 3 200
Výdrž baterie: 4 hodiny
Hmotnost: 1 200 g
Počet nástavců: 6

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články