ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze reverzní osmózy Aquaphor RO-31

Jestliže vaše kuchyně nenabízí dostatek prostoru pro umístění rozměrných filtračních systémů, zvažte koupi reverzní osmózy Aquaphor RO-31. Tato soustava zabere minimum prostoru, navíc je možné ji umístit nejen pod dřez, ale také na kuchyňskou linku. Proto se umístila v našem srovnání na skvělém 3. místě.

Hodnocení reverzní osmózy Aquaphor RO-31

8.4

Skvělá

Skladná, ale účinná reverzní osmóza. Praktická konvička umožňuje umístění také na kuchyňskou linku.

Výkon
9
Účinnost
8
Filtry a membrány
7
Požadované parametry
8
Rozměry
10
Klady
  • Malé rozměry
  • Praktická konvička
  • Rychlost filtrace
  • Umístění pod i na linku
Zápory
  • Menší zásobník na vody
  • Kratší životnost membrány

Výkon Aquaphor RO-31

Tato malá reverzní osmóza vskutku překvapí svým skvělým výkonem. Osmotická membrána je schopna během 24 hodin vyprodukovat až 380 litrů dokonale čisté vody.  Což je vzhledem k menším rozměrů opravdu úctyhodný výkon. Rychlost filtrování však záleží také na tlaku ve vašich vodních rozvodech. Při nižším tlaku je filtrování o poznání pomalejší.

Účinnost

Přesto, že se jedná o menší variantu reverzní osmózy, její účinnost je vskutku obdivuhodná. Osmotická membrána spolehlivě odstraní z vody až 99,99 % bakterií a virů. Sedimentační a uhlíkové filtry se postarají o mechanické a organické usazeniny i ostatní látky, jako jsou těžké kovy, pesticidy či chlór. V porovnání s většími systémy, jež disponují vícero filtry, je účinnost tohoto modelu pochopitelně nižší. Avšak pro potřeby běžné domácnosti je reverzní osmóza RO-31 zcela dostačující.

Filtry a membrány

Reverzní osmóza se skládá ze 3 základních filtrů. Tím nejdůležitějším je osmotický filtr na vodu. Tato polopropustná membrána je koncipována tak, aby přes ni prošly pouze čisté molekuly vody. Všechny ostatní látky, jako je aktivní chlór, rtuť či těžké kovy jsou odváděny spolu s odpadní vodou.

Tato membrána je velice jemná a citlivá. Je proto potřeba, aby voda, jež přes ni prochází, byla zbavena všech hrubých nečistot. V opačném případě by došlo k jejímu zanesení a filtrační systém by již nepracoval tak účinně. O předběžnou úpravu vody se postarají 2 filtry umístěné na začátku soustavy. Na jejím konci se nachází zásobník s minerální kartuší. Ten do vody navrací minerály, zejména hořčík a magnesium. Ty mají nejen blahodárný vliv na zdraví organismu, ale také pozitivně ovlivňují výslednou chuť vody.

 

Požadované parametry

Aby reverzní osmóza fungovala tak, jak má, vstupní voda musí splňovat určité parametry. V první řadě je třeba zmínit, že stejně jako jiné modely, tento systém je určený výhradně pro pitnou vodu. Nikdy jej nepřipojujte k vodnímu zdroji neznámého původu. Zkontrolujte si, zda vaše vodovodní soustava disponuje tlakem alespoň 1,5 baru.

Před zapojením osmózy vám doporučujeme udělat rozbor vody. Následně se zaměřte na tvrdost vaší vody. Ta by se měla držet pod hranicí 172 ppm. Podívat se můžete také na pH, jenž by v ideálním případě mělo být menší než 10. Dalším důležitým parametrem je TDS, tedy míra nabitých iontů a solí. Voda je vhodná pro reverzní osmózu v případě, že TDS je menší než 2 000 ppm.

Rozměry Aquaphor RO-31

Co se týče rozměrů, nemá reverzní osmóza Aquaphor RO-31 konkurenci. S rozměry 265 × 365 × 100 mm se jedná o jeden z nejmenších modelů na současném trhu. Filtrační systém navíc místo tradiční nádrže na vodu obsahuje praktickou konvičku. Ta umožňuje pohodlnou manipulaci s přefiltrovanou vodou, a navíc i dobře vypadá. Osmózu tak můžete bez obav umístit nejen pod kuchyňský dřez, ale také na linku.

Technické parametry Aquaphor RO-31

Značka: Aquaphor
Počet stupňů: 4
Výkon: 380 l/24 h
Pracovní tlak: 1,5 – 6,3 bar
Kapacita nádrže: 2,3 l
Maximální tvrdost vody: 172 ppm
Vodovodní baterie: NE
Životnost membrány: 1,5 rok

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář